O projekcie
Subregion Zachodni Województwa Śląskiego to jeden z obszarów o największym zanieczyszczeniu powietrza nie tylko w całej Polsce, ale i w Europie (wg. raportu Światowej Organizacji Zdrowia). Niestety, wnioski są mało optymistyczne - w dużej mierze trujemy się sami… Powszechne jest spalanie śmieci, używanie najgorszych paliw i niewłaściwa eksploatacja kotłów. Powodem są przede wszystkim długoletnie zaniedbania, niewłaściwe nawyki i brak wiedzy. Aby zmienić ten niekorzystny stan rzeczy wszystkie samorządy Subregionu Zachodniego (25 gmin oraz 3 powiaty) podejmują wspólną kampanię na rzecz walki z niską emisją i poprawy jakości powietrza. „Gmina z dobrą energią!” to modelowa kampania informacyjno-edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy na temat niskiej emisji (przyczyny, konsekwencje zdrowotne) oraz metod walki z nią - termomodernizacja, efektywne ogrzewanie budynków, odnawialne źródła energii.
Wszystkie materiały powstające w ramach projektu są dostępne lokalnie, dla każdej gminy partnerskiej, w ramach
serwisu "Gmina z energią" dedykowanego dla danej gminy. Użyj poniższej wyszukiwarki aby przejść
do serwisu gminnego.
Ofensywa antysmogowa pod hasłem "Nie truj sąsiada" powraca!
Przewiń do artykułu
Menu

Sezon grzewczy jeszcze przed nami, lecz temat niskiej emisji i smogu nie może być spychany na drugi plan. Fatalna jakość powietrza w naszym regionie to poważny problem, który sam się nie rozwiąże. Dlatego wszystkie gminy i powiaty z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, przystępują do kolejnej edycji projektu „Gmina z (dobrą) energią”.

Uzyskaj bezpłatną analizę energetyczną

Zastanawiasz się nad zmianą ogrzewania i dociepleniem domu? Chcesz poznać orientacyjne koszty inwestycji, a także dowiedzieć się, jakie będą koszty użytkowania nowego systemu grzewczego? Skorzystaj z bezpłatnej analizy energetycznej w ramach projektu „Gmina z (dobrą) energią 2”, realizowanego przez wszystkie gminy i powiaty z terenu Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

Jak to zrobić? Wejdź na stronę analiza.gminazenergia.pl podaj wszystkie niezbędne informacje dotyczące Twojego budynku (listę potrzebnych informacji znajdziesz TUTAJ), prześlij online wypełniony formularz i gotowe! W ciągu dwóch tygodni otrzymasz od nas drogą mailową bezpłatną analizę energetyczną dla Twojego domu. Dowiesz się z niej między innymi, jak ograniczyć zapotrzebowanie na energię oraz jakie korzyści w Twoim przypadku da optymalizacja systemu grzewczego.

Analizy są całkowicie bezpłatne, a warunkiem ich uzyskania jest wyłącznie wyrażenie zgody na kontakt ze strony firm partnerskich. Partnerami projektu „Gmina z (dobrą) energią 2” są firmy TAURON Sprzedaż Sp. z o.o. oraz Viessmann Sp. z o.o.


Ogrzewanie, fotowoltaika, finansowanie – odwiedź punkty konsultacyjne

Wszystkich zainteresowanych na przykład wymianą ogrzewania lub montażem fotowoltaiki zapraszamy do bezpłatnych punktów konsultacyjnych, które regularnie będą organizowane na terenie miast i gmin całego Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Z pomocą specjalistów, na miejscu będzie można między innymi przeprowadzić analizę porównawczą różnych źródeł ogrzewania, zasięgnąć porady eksperta w kwestii systemów grzewczych, a także zapoznać się z informacjami na temat programu "Czyste powietrze".

Najbliższe spotkania konsultacyjne:

  • Miasto Racibórz - środa, 18 września - UM Racibórz. Punkt funkcjonował będzie w godzinach 12.00-17.00.

Terminy kolejnych spotkań i wydarzeń uzupełniać będziemy na bieżąco!

Zachęcamy do śledzenia naszego facebook'owego fan page'a, na którym zamieszczać będziemy wszystkie najświeższe informacje dotyczące naszych działań.

Działanie jest elementem projektu "Gmina z dobrą energią 2" realizowanego przez wszystkie gminy Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Partnerami projektu są firmy Tauron Sprzedaż Sp. z o.o. oraz Viessmann Sp. z o.o.

Więcej informacji uzyskać można pod numerem: +48 732 888 349.

 

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl