O projekcie
Subregion Zachodni Województwa Śląskiego to jeden z obszarów o największym zanieczyszczeniu powietrza nie tylko w całej Polsce, ale i w Europie (wg. raportu Światowej Organizacji Zdrowia). Niestety, wnioski są mało optymistyczne - w dużej mierze trujemy się sami… Powszechne jest spalanie śmieci, używanie najgorszych paliw i niewłaściwa eksploatacja kotłów. Powodem są przede wszystkim długoletnie zaniedbania, niewłaściwe nawyki i brak wiedzy. Aby zmienić ten niekorzystny stan rzeczy wszystkie samorządy Subregionu Zachodniego (25 gmin oraz 3 powiaty) podejmują wspólną kampanię na rzecz walki z niską emisją i poprawy jakości powietrza. „Gmina z dobrą energią!” to modelowa kampania informacyjno-edukacyjna, której celem jest szerzenie wiedzy na temat niskiej emisji (przyczyny, konsekwencje zdrowotne) oraz metod walki z nią - termomodernizacja, efektywne ogrzewanie budynków, odnawialne źródła energii.
Wszystkie materiały powstające w ramach projektu są dostępne lokalnie, dla każdej gminy partnerskiej, w ramach
serwisu "Gmina z energią" dedykowanego dla danej gminy. Użyj poniższej wyszukiwarki aby przejść
do serwisu gminnego.
Konkurs "Kto robi dym?" - regulamin
Przewiń do artykułu
Menu

Od dzisiaj (15-02-2017) do 17 lutego br. możecie wziąć udział w zabawie, w której do wygrania jest plakat z autografem gościnnie występującej w drugim spocie promującym akcję "Nie truj sąsiada!" gwiazdy. Wystarczy, że prawidłowo wskażecie imię i nazwisko lub pseudonim naszego bohatera. Załączone zdjęcie może dostarczyć Wam podpowiedzi.

Odpowiedzi należy podawać w komentarzach pod postem oznaczonym hasztagiem #KtoRobiDym na naszym profilu społecznościowym na Facebooku.

Poniżej załączamy Regulamin Konkursu, z którego zapoznaniem się prosimy wszystkich zainteresowanych walką o nagrodę. Na końcu dokumentu znajduje się załącznik w postaci Zgody na udział w konkursie, którego wypełnienie przez opiekuna prawnego będzie niezbędne w przypadku, gdy Uczestnik jest osobą niepełnoletnią.

Pełna treść Regulaminu dostępna jest tutaj.

 

fot.: Marcin Giba/gminazenergia.pl

 

Niniejsza publikacja nie stanowi oficjalnego stanowiska WFOŚiGW w Katowicach

 
Autor artykułu:
planergia

Czym się zajmujemy? Łączymy z energią... Odnawialne źródła energii, energooszczędne budownictwo, termomodernizacja i skuteczna walka z niską emisją - u nas znajdziesz wszystko, co potrzbne aby sprawnie, bezpiecznie i efektywnie przeprowadzić i sfinansować swoją inwestycję. Planergia Informacje, Technologie i Finanse są dla Ciebie!

info@planergia.pl